neděle 4. srpna 2013

Vědci našli důkaz o existenci duše!

Jakmile pacient zemře, kvantové informace existují dál mimo tělo ve vesmíru jakožto duše.
Dvojice světově uznávaných vědců kvantové teorie oznámila, že může potvrdit existenci duše. 

Američan Stuart Hameroff a Brit Roger Penrose, kteří vyvinuli kvantovou teorii vědomí tvrdí, že naše duše se nachází uvnitř struktur zvaných mikrotubuly...které žijí v našich mozkových buňkách.

Jejich teorie vychází z představy o mozku jako biologickém počítači se 100 miliardami neuronů, které působí jako informační síť. Informuje portál News.com.au.


Ve chvíli, kdy je člověk na pokraji smrti, mikrotubuly ztrácejí kvantový stav, informace v nich však nejsou zničeny. Laicky řečeno, duše neumírá, ale navrací se do vesmíru (chápej, jako do prostoru, který je mimo lidské vnímání)

"Řekněme, že srdce přestane bít, pacient umírá. Avšak kvantové informace v mikrotubulech nejsou zničeny. Ty se rozptylují ve vesmíru," uvedl Stuart Hameroff.

"Jakmile je pacient resuscitovaný, když ho oživí, kvantová informace se vrací do mikrotubulů a tudíž do těla a pacient má známé zážitky se smrtí (světlo na konci tunelu etc.)," dodal Hameroff.


V případe, že pacient přeci jen zemře, kvantové informace existují dál mimo tělo ve vesmíru, jakožto duše. Za předpokladu, že jsou kvantové informace vědomí - jedná se skutečný a relevantní důkaz!

Pokud je to vědecký důkaz - osobně by mě velmi zajímalo, zda k tomu přihlédnou například učebnice o člověku nebo další vědci napříč obory. Obávám se, že nikoliv...

1 komentář: